Milani punon për të ardhmen! Pista e dyfishtë me Salzburg dhe një zgjedhje!

Në këtë pushim nga kampionati shpesh flitet për tregun e transferimeve, planet dhe strategjitë e ardhshme të klubeve të ndryshme për t’u forcuar në funksion të seancës së janarit 2021.

Milani mund të jetë ndër klubet më aktive, duke qenë se drejtuesit nuk kanë dështuar kurrë të theksojnë mundësinë e pasurimit të skuadrës në dispozicion të Piolit.

Përveç emrave të ndryshëm që janë bërë në mbrojtje dhe sulm, Milani mund të tentojë seriozisht edhe për një mesfushor, që do të afrohej që në dimrin e ardhshëm.

Ky është Luka Sucic, një emër tashmë i njohur mirë në merkato. Futbollisti i datëlindjes 2002 dhe që aktivizohet te Salzburgu është një nga talentet më të mira austriake në qarkullim, si dhe një synim i drejtpërdrejtë i skautëve të talenteve milaneze.

Siç është raportuar nga Tuttosport në fakt, Milani mban një pistë të dyfishtë të hapur me Salzburgu.

Negociatat hapen për hungarezin Dominik Szoboszlai dhe Sucicin e lartpërmendur.

Nëse gara është e komplikuar për mesfushorin sulmues njëzet vjeçar, duke pasur parasysh konkurrencën e gjerë nga jashtë, Milani duket më i sigurt për Sucic.

Gjithashtu është gati një propozim i parë për klubin të cilit ai i përket, i cili do të formulohet në javët e ardhshme.

Zgjidhja më e mirë akoma për tu vlerësuar: të blihet Sucic por të lihet deri në qershor në Salzburg? Apo ta merret menjëherë në Milanello? E vërteta do të arrijë deri në janar!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu