Milani pret sulmuesin, Colombo me valixhe në huazim! Tre ekipe e duan

E ardhmja për t’u shkruar për Lorenzo Colombo. Sulmuesi i lindur në 2002 mund të ndryshojë fanellën e tij gjatë merkatos së janarit.

Kuqezinjtë duket se e kanë bindur veten për të blerë një zëvendës Ibrahimovic. Ideja Mario Mandzukic po bëhet gjithnjë e më popullore, por nuk është emri i vetëm në fletoren e Djallit: në fakt, i kushtohet vëmendje edhe Leonardo Pavoletti, asht si kroatit, i propozuar nga Giovanni Branchini. Pa harruar dhe Gianluca Scamacca.

Me ardhjen e një sulmuesi të ri, hapësira për Colombo do të tkurrej ndjeshëm. Mundësia e një lamtumire në hua sigurisht që do të merret në konsideratë.

Nuk ka mungesë të ofertave për lojtarin. Pescara e dëshiron bashkë me disa klube të Serie B. Por, edhe në Serie A Crotone, për shembull, është në kërkim të një sulmuesi dhe Colombo mund të jetë një ide duke pasur parasysh marrëdhëniet e shkëlqyera midis klubeve. Por kujdes edhe nga La Spezia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu