“Milani po tregon se kur ecën me 100 orë është i pathyeshëm. Nuk vuajnë fizikisht”

Duke folur gjatë emisionit “Ferri i të hënës” në Milan TV, Antonio Nocerino komentoi momentin kuqezi.

“A është mësuar Milani të jetojë me presion? Më mirë ta kesh atë. Nëse e ke mendërisht, je gjithmonë në nxitim.

Nuk ke momente në të cilat të pëlqen vetja. Milani po tregon se kur ecën me 100 në orë është i pathyeshëm.

Të mos kesh presion dhe të pëlqesh njëri-tjetrin nuk është kurrë mirë, preferoj që të ketë presion dhe të shkojnë sipas mënyrës së tyre.

Ata gjithashtu kopjojnë veprimin e Leao-s dhe askionin e golit. Është e drejtë që të jetë kështu, gjërat e bëra mirë duhet të kopjohen.

Të gjithë e bëjnë atë në mënyrën e vet. Milani është një ekip i trajnuar mirë. Trajneri është shumë i mirë, ai studion, azhornohet vetë.

Pavarësisht nga kush luan, të gjithë e dinë se çfarë duhet të bëjnë. Ne kemi parë shumë lojtarë që shiheshin si kampionë por që janë larguar pa gjurmë”.

“Leao ka një fat të madh – vazhdon ai -, atë të stërvitjes me një kampion të madh. Ai ka një mjedis shumë më të qetë se në vitet e mëparshme.

Edhe ambienti që ai ka krijuar lejon në rritje dhe përmirësim.

Ai rritet, përmirësohet, ai mëson, është i vendosur. Unë do të theksoja trajnerin se si po e bën këtë grup të rritet.

Konkurrenca? Në stërvitje? Si stërvitesh, ashtu edhe luan.

Kur arrita në Milano nuk kishte një ditë që të gjithë të mos shkonin shumë shpejt. Kur keni shembuj të këtij lloji atëherë bëhet automatike.

Gjithçka që Milani e bën e bën natyrshëm, kjo sepse në stërvitje ata vrapojnëë me një mijë në orë. Më pëlqen shumë të shoh Milanin, duket se fizikisht ata nuk kanë asnjë problem dhe luajnë mirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu