“Milani po studion talentin italian”, Gazzetta zbulon objektivin e janarit. “Kabak? Kartoni i lartë”

Milani në janar ka shumë të ngjarë të rikthehet në kërkim të një mbrojtësi qendror. Kuqezinjtë u përpoqën deri në 5 tetor, por pa sukses, madje duke parë disa emra si Kabak, apo Simakan i Strasbourg.

Drejtori sportiv Frederic Massara e ritheksoi linjën që Gazidis kishte shtruar gjithashtu: “Tregu i janarit? Ne do të vlerësojmë çdo mundësi, në mbrojtje ose në role të tjera. Do të jemi të vëmendshëm ndaj mundësive”.

Disa profile janë opsionuar nga Milani kohët e fundit, midis këtyre, emri i Matteo Lovato i Hellas Verona po fiton terren.

Lajmet e fundit vijnë nga Gazzetta dello Sport. Konfirmimet në sondazhin e Milanit për Lovato, një lojtar i datëlindjes 2000 i cili po shfaqet mirë në mbrojtjen e ekipit të Juric, një mjeshtër me të rinjtë dhe sidomos për të rritur mbrojtës.

Mbrojtësi qendror italiane, i cila u rrit në ekipin e të rinjve të Genova-s, është një mundësi për janarin.

Verona e vlerëson atë të paktën 15 milion euro, një shifër që klubi kuqezi gjithashtu mund të investonte nëse do të bindej për potencialin e Lovato.

Paraqitjet e djalit nga Monselice, i cili kohët e fundit ka bërë mirë dhe madje ndaloi Dybala në sfidën e zhvilluar në Torino, po bien në sy.

Calciomercato Milan - Derby con l'Inter per il difensore turco Kabak

Sakaq, shanset për Ozan Kabak ulen shumë.

Gazzetta vazhdon të fusë emrin e qendrës turke në listën e përforcimeve të kualifikuara të Milan, por lajmet që vijnë nga Gjermania nuk janë të favorshme.

Schalke 04 dëshiron të përqendrohet te Kabak për një kohë të gjatë, aq sa ata e kanë vendosur çmimin e kartonit të tij në 35 milion euro.

Kushte tepër të pakëndshme për Milanin, i cili sigurisht dëshiron të forcohet në janar, por pa shpenzuar shuma kaq të larta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu