“Milani, po lëvizi për sulmues të ri e bën vetëm me një formulë! Leao dhe Rebic? Jo të pashitshëm, ja pse”

Manuele Baiocchini, i cili foli në Sky Sport, në lidhje me çështjen e sulmuesit që do të vendoset së bashku me Zlatan Ibrahimovic në funksion të sezonit të ardhshëm, komentoi:

“Nuk ka shumë sulmues falas si Olivier Giroud. Sulmuesit e tjerë Milan duhet t’i paguaje, por nëse kuqezinjtë bëjnë një investim, ata do ta bëjnë atë për një lojtar më të ri, duke vendosur një negociatë siç është bërë për Sandro Tonali.

Rafael Leao dhe Ante Rebic? Nuk jam i sigurt se ata do të qëndrojnë të dy, nëse arrijnë oferta të rëndësishme, Milani do te mendohet.

Me një shitje të rëndësishme, Milani do të kishte më shumë hapësirë ​​për të lëvizur më lirshëm. Një pjesë e thesarit të Champions do të përdoret për të shpenguar Tonalin dhe Tomorin. Nga ana tjetër, me agjentët e Davide Calabria, Milani do të ketë një takim këtë javë sepse klubi nuk dëshiron perjetoje momente si me lojtarët që skadojnë tani në 2021.

Për Romagnoli, nëse duhet të vinte një ofertë e rëndësishme, ne mendoj transferim “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu