Milani “peshkon” te Gattuso? Një i padëshiruar për janar, por duhet të largohet Conti!

Mario Rui dhe Faouzi Ghoulam ishin ndër lojtarët jo në dispozicion të Gennaro Gattuso për ndeshjen e Napolit kundër Bologna.

Të dy mbrojtësit e majtë përfunduan në tribunë – siç raportohet nga Sky Sport – për zgjedhje teknike.

Duket qartë se klubi azzurri nuk do të kundërshtonte shitjet e tyre në janar. Sidomos algjeriani po përpiqet të gjejnë hapësirë: në këtë pjesë të parë të sezonit ka luajtur vetëm 58 minuta, rezultati i katër paraqitjeve midis Serie A dhe Europa League.

Napoli, ora Ghoulam è un caso: cessione già a gennaio?

Për portugezin janë 311. Ghoulam me të vërtetë duket se është i dyshuari kryesor për t’u larguar nga Napoli, ndoshta tashmë në seancën e ardhshme të tregut të transferimeve.

Futbollisti 29 vjeçar mund të përfaqësojë gjithashtu një mundësi për Milan, i cili nuk ka një mbrojtës të majtë në skuadër, përveç Theo Hernandez, pas lamtumirës së Rodriguez dhe Laxalt.

Ardhja e një anësori të ri do të çonte qartë në largimin, në huazim, të Andrea Conti, i cili rrezikon të luajë gjithnjë e më pak me dy mbrojtës të djathtë në skuadër.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu