Milani “peshkon” te ekipi i Giampaolos! Intereson zbulimi i deritanishëm

Torino i Marco Giampaolo po lufton shumë në këtë fillim të kampionatit, edhe pse situata e tyre duke dramatike pasi kanë mbledhur vetëm pesë pikë, rezultati i dy barazimeve dhe një fitore ndaj Genoa.

Skuadra e ish-trajnerit të Milanit duket se është një punë në progres, por në këto ndeshje po del një i ri, i cili po gjen gjithnjë e më shumë hapësirë: Wilfried Singo.

Mbrojtësi i Bregut të Fildishtë, i lindur në vitin 2000, pasi humbi dy ndeshjet e para me një problem në shpatull gjeti rolin e titullarit ndaj Genoa dhe Inter.

Calciomercato Milan Singo Torino

Performancat e tij nuk po kalojnë pa u vërejtur, duke përfunduar në mes të klubeve të mëdha. Sipas asaj që u raportua nga Nicolò Schira për lojtarin e Fildishtë gjithashtu kanë lëvizur edhe Milan e Roma.

Kuqezinjtë janë gjithmonë shumë të vëmendshëm ndaj lojtarëve të rinj, por Torino është i gatshëm të lidhë një kontratë të re deri në vitin 2024.

Torino, Singo lavora nell'ombra: vuole stupire Giampaolo alla prima  occasione

Davide Calabria, i cili dukej i destinuar të largohej në verë, i bindi të gjithë, duke u bërë një titullar i paluajtshëm për Stefano Pioli. Andrea Conti mund të paketojë bagazhet.

Gjithashtu duket e vështirë për Diogo Dalot të qëndrojë kuqezi. Milani do të provojë por Manchester United nuk është i gatshëm të japë të drejtë blerje, prandaj Singo mund të jetë i dobishëm duke qenë më i gatshëm se Kalulu që ka nevojë të luajë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu