Milani peshkon në Rumani! Për talentin e ri garanton legjenda George Hagi

Milan paguan dividentët e një zgjedhje shumë specifike: Bleni të rinj të talentuar që të rriten në mënyrë që të përmirësojnë të ardhmen dhe të jenë konkurrues menjëherë.

Projekti, i cili fillimisht nuk i entuziazmoi fansat, po sjell rezultate dhe Djalli është i gatshëm të vazhdojë të investojë te të rinjtë.

Risultato immagini per Stefan Bodisteanu.

Në këto orë, fokusi i drejtuesve shkon në Rumani, më saktësisht te numri 10 i Viitorul Constanța, më saktësisht në produktin e vitit 2003 Stefan Bodisteanu.

Futbollisti është objekt dëshire i disa klubeve dhe Milani e ka atë në fletoren e saj prej disa muajsh.

Stefan Bodisteanu është një mesfushor sulmues, i lindur në 2003, tashmë në pamjet e klubeve më të mira në botë. Ata e përshkruajnë atë me një këmbë të djathtë të edukuar dhe me një vizion të jashtëzakonshëm të lojës.

Risultato immagini per Stefan Bodisteanu.

Rumuni me një pasaportë (atë rumune), edhe pse i lindur në Moldavi, ka gjashtë paraqitje në ekipin e parë.

Një nga admiruesit e tij më të mëdhenj është futbollisti më i madh në historinë e Rumanisë, Gheorge Hagi (në Itali ai mbante fanellën e Brescia) i cili si trajner e hodhi atë mes profesionistëve pasi e pa të rritet në akademinë e futbollit që ai krijoi vetë.

Milani e ka ndjekur djalin për disa muaj, nuk është rastësi që i riu u përfshi nga tabloidi britanik The Guardian në mesin e futbollistëve më të talentuar të lindur në 2003.

Risultato immagini per george hagi

Hagi, i cili ka kaluar muajt e fundit në pozicionin e menaxherit të Akademisë së klubit, dëshiron të zgjasë kontratën e tij, pasi skadon në 2022, dhe të rregullojë pagën e tij për të rritur vlerën e kartonit.

Konkurrenca është e ashpër, por Milani ka treguar se ata dinë të vendosin bast për të rinjtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu