Milani nuk toleron, zyrtarisht kërkon hetim!

Episodi më i keq që ndodhi dje në San Siro gjatë Milanit kundër Lazios fatkeqësisht edhe një herë përfshiu kore raciste.

Thirrje te turpshme drejt Tiemoué Bakayoko u dëgjuan nga sektori i mbështetësve lacialë.

Një situatë delikate dhe ende e paqartë, mbi të cilën, megjithatë, Milani ka vendosur të shkojë deri në fund.

Pak më parë klubi njoftoi zyrtarisht se kishte paraqitur një ankesë tek Prokurori Federal për të hetuar këto thirrje të supozuara raciste drejtuar mesfushorit francez.

Milani kërkon qartësi dhe nuk e lë këtë episod të bjerë në vesh të shurdhër.

Rossonerët janë një nga klubet evropiane më të përkushtuar ndaj çështjeve sociale dhe luftës kundër racizmit, kështu që ata duan që serioziteti i situatës të vlerësohet nga organet federale.

Nuk është hera e parë që gjëra të tilla ndodhin kur Milani dhe Lazio takohen. Vetë Bakayoko kishte qenë viktimë e koreve dhe vargjeve disa sezone më parë, në përvojën e tij të parë në Milano…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu