Milani nuk kërkon për zëvendës Ibra, por mediat italiane zbulojnë emrin “e fshehur”!

Objektivi i Milanit në janar mbetet mbrojtësi, ndoshta diçka në mesfushë por nuk flitet ende për sulmues apo ndryshe “zëvendës” Ibrahimovic. Megjithatë, mediat italiane kanë nisur lojën me Milik.

Situata – Një samit midis agjentëve të Arkadiusz Milik dhe klubit italian Napoli u mbajt sot në Castelvolturno, selia e grumbullimit dhe shtëpia e skuadrës së Gennaro Gattuso.

Grushti i fortë nga Napoli nuk ndryshon: lojtari është jashtë projektit dhe nëse një ofertë e rëndësishme, me vlerë mbi 15 milion euro, nuk mbërrin, atëherë polaku nuk largohet nga klubi i Aurelio De Laurentiis.

Milik përpiqet dhe do të përpiqet në çdo mënyrë të largohet, por ka edhe çështje që lidhen me çështje të vjetra në diskutim.

Kontrata skadon në 2021, nga 1 shkurti ai do të jetë në gjendje të nënshkruajë për sezonin e ardhshëm si një lojtar i lirë, por Napoli duket i gatshëm të humbasë para të rëndësishme në mënyrë që të mos dorëzohet dhe të bëjë prapaktheu.

Palët janë duke punuar, edhe në këto orë, për të ndërmjetësuar dhe për të gjetur një zgjidhje dhe një destinacion që do t’i kënaqë të gjithë.

Sakaq, në editorialin e tij, Enzo Bucchioni, foli edhe për Milanin e interesuar për sulmuesin e Napolit.

“Për sulmin, Maldini e bëri të qartë se nuk ka ndërmend të punësojë një zëvendës Ibra, por pa suedezin, kufijtë e Rebicit dhe një Leao të mirë por të papjekur u panë. Çfarë duhet bërë?

Ndërmjetësuesit thonë se gjithmonë ka një interes për Milikun dhe ai do të tërhiqej nga ideja Milan. Napoli nuk bie nga kërkesa prej 20 milion, por do të jetë misteri i vërtetë i merkatos së janarit, pasi të gjithë duan polakun dhe askush nuk e merr atë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu