“Milani nuk ka frikë, por kishim trishtim! Kisha liri në sulm, por e di se ku çaloj. Ju tregoj festimin…”

Duke folur në Sky Sport, Theo Hernandez analizoi ndeshjen Milan-Benevento dhe suksesin, ku edhe ai shënoi gol.

“E vërteta është se unë jam shumë i lumtur, gjithashtu që shënova. Ishte një ditë e bukur dhe e rëndësishme për ekipin që bëri mirë”.

Për ndjesinë pas ndeshjes kundër Lazios.

“Ne nuk kishim frikë, por ishim pak të trishtuar. Ne ishim të parët për një kohë të gjatë dhe ishte paksa e komplikuar pas ndeshjes kundër Lazio. Tani duhet të vazhdojmë të luftojmë për të arritur në Ligën e Kampionëve”

Ndeshja kundër Juventusit.

“Po do të jetë një ndeshje shumë e rëndësishme. Juventusi është një ekip i mirë, por ne duam të shkojmë në Torino për të fituar”

Performanca e tij sulmuese.

“Fitova shumë besim në sulm dhe kisha lirinë për të luajtur shumë. Kjo më bëri të shënoj gola dhe të shërbej asistime”

Për futbollin italian dhe aspektet në të cilat duhet të përmirësohet.

“Unë jam i ri dhe duhet të përmirësohem shumë në mbrojtje. Pioli po më ndihmon shumë, duke stërvitur pas stërvitjes për t’u përpjekur të bëhem anësori më i mirë në botë”.

Mbi kontributin e Pioli në rritjen e tij.

“Pioli më ka dhënë shumë besim. Falë tij unë po bëhem lojtari që jam dhe gjithashtu falë shokëve të mi”

Thirrja te Franca për Europian.

“Unë do të luftoj që të përpiqem ta marr dhe shpresoj kështu. Do të shohim se si do të shkojë”

Festimi?

Thjesht i kisha premtuar një shokut tim në Madrid!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu