“Milani nuk e rrezikoi kurrë humbjen, duket talenti i ekipit. Më befasoi Maldini përpara derbit”

Milani vazhdon ecurinë pozitive dhe nuk njeh humbje prej 22 ndeshjesh radhazi! Rekorde pas rekordesh, sigurisht, për kuqezinjtë, që këtë vit duket se janë transformuar me Zlatan Ibrahimovic.

Me golat e shënuar në ndeshjen kundër Romës, e cila përfundoi 3-3, Milani ka shënuar të paktën dy gola për 11 ndeshje me radhë, duke marrë parasysh të gjitha kompeticionet: barazoi rekordin e regjistruar në vitin 1959!

Kooperativa – Duke parë të dhënat dhe statistikat, në veçanti, Milani ka numra të rëndësishëm dhe rekorde interesante. Në fillim të sezonit, skuadra kuqezi ka dërguar më shumë lojtarë në gola midis kampionatit dhe kupave. 10 shënues të ndryshëm, të ndjekur nga Atalanta me 9 dhe Napoli me 7.

Duke folur në Radio 24 pas 3-3 midis Milanit dhe Romës, ish-futbollisti kuqezi Mario Ielpo bëri këto deklarata:

“Milani nuk rrezikoi kurrë ta humbiste ndeshjen! Nga golat që pësoi, një është gabim i gjyqtarit dhe dy të tjerat gabime individuale. Sot ajo që shihet te Milani është talent”

“Po ju them një sekret: para derbit pashë Maldinin të qetë për garancinë e paraqitjes së ekipit. Ekziston vetëdija për përballjen pa frikë ndaj çdo kundërshtari. Lojtarët janë të vetëdijshëm te potenciali i tyre”.

“Ndaj Romës pashë një Leao me një qëndrim të mirë, i cili më parë nuk më bindte”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu