“Milani nuk do të jetë meteor! Ka qartësi dhe jo më rrëmujë”

Në TMW Radio, gjatë emisionit “Maracana”, ish-portieri i Milanit, Giovanni Galli foli për kuqezinjtë që do të luajnë kundër Fiorentina të dielën:

“Jam i lumtur për Pioli. Shumë menduan se ai nuk ishte i përshtatshëm për një ekip kaq të rëndësishëm kur mbërriti te Milani! Stefano duhej të kthente në këmbë një ekip të ndarë duke i dhënë kohezion dhe të nxirrte më të mirën.

ACMilan Player Ratings: Milan 1-1 Lille - The AC Milan Offside

U konfirmua me meritë dhe filloi përsëri këtë vit. Nuk mendoj se ky Milan është një meteor. Tani ka qartësi dhe figura kryesore të rëndësishme, të cilat kanë ndrequr të gjitha rrëmujat që ishin atje më parë.

Dhe ekipi u prek nga e gjithë kjo. Milani po kalon një sezon të mirë dhe nuk do të jetë një meteor.

Fiorentina kishte filluar me kushte të ndryshme, por kishte gjëra të paqarta rreth Iachini. Skuadra nuk dha atë që duhej të jepte, Prandelli arriti dhe mendoj se humbja kundër Benevento pritej.

Për mua me Milanin ai nuk do të niset i humbur. Sidoqoftë, ai do të duhet të punojë shumë për të dhënë një identitet”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu