Milani niset drejt Francës! Lista kuqezi me 23 lojtarë dhe “rotacioni” i Piolit me 5 ndryshime

Fytyra e Milanit do të ndryshojë në funksion të Europa League dhe transfertës në Francë, në shtëpinë e Lille.

Kuqezinjtë, nesër në orën 18.55, do të përpiqen të marrin hak ndaj 0-3 që pësuan disa javë më parë në “San Siro” dhe që është humbja e vetme e sezonit.

Ashtu sipas rregullores, 23 lojtarë janë përfshirë në listën e Pioli dhe Bonera, që do të drejtojë sërish nga stoli kuqezinjtë, natyrisht duke u udhëzuar nga trajneri i parë që ndodhet ende në shtëpi me Covid-19.

Leao è l'Mvp di Milan-Roma, battuti Ibrahimovic, Kjaer e Saelemaekers

Mungojnë – por nuk është risi – tre futbollistët ende të dëmtuar si Ibrahimovic, Rafael Leao dhe Saelemaekers.

Milan-Verona, le formazioni ufficiali: Ibra contro Kalinic, dal 1'  Saelemaekers e Leao. Zaccagni con Barak | Serie A | Calciomercato.com

Musacchio është gjithashtu ende i padisponueshëm. Rikthehen në ekip, sakaq, Kalulu dhe Maldini, teksa rikonfirmohet Colombo.

LISTA KUQEZI

Portierë: A. Donnarumma, G. Donnarumma, Tătărușanu.

Mbrojtës: Calabria, Conti, Dalot, Duarte, Gabbia, Hernández, Kalulu, Kjær, Romagnoli.

Mesfushorë: Bennacer, Çalhanoğlu, Castillejo, Díaz, Hauge, Kessie, Krunić, Tonali.

Sulmues: Colombo, Maldini, Rebić.

Sipas parashikimeve të Sky Sport, Milani do të zbresë në fushë tashmë me skemën 4-2-3-1, por zgjedhjet do të jenë pak më të ndryshme se zakonisht.

Stade Pierre Mauroy - Lille OSC - YouTube

Gigio Donnaurmma do të mbajë vendin e tij në portë. Në mbrojtje ka hapësirë ​​për Dalot në të djathtë dhe të zakonshmin Theo Hernandez në të majtë.

Në qendër konfirmohet Kjaer, por pranë tij do të jetë Gabbia. Probleme të vogla për Romagnoli, i cili mund ta fillojë nga pankina.

Kessie do të pushojë në mesfushë. Tandemi titullar do të përbëhet nga Tonali dhe Bennacer.

Konfirmimi i vetëm do të jetë Calhanoglu, por në anët e tij do të jenë Castillejo dhe Hauge. Rebic do të jetë sulmuesi kryesor.

FORMACIONI i MUNDSHËM: Donnarumma; Dalot, Kjaer, Gabbia, Hernandez; Tonali, Bennacer; Castillejo, Calhanoglu, Hauge; Rebic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu