Milani nis gjuetinë, Moncada lëviz personalisht: “Shkoi të shihte sulmuesin nga stadiumi”

Këto janë gjithashtu ditë të rëndësishme për sa i përket merkatos. Me ndalesën për ekipet kombëtare, bisedimet e para filluan për të siguruar talentet më të mirë që kanë dalë në këtë pjesë të parë të sezonit dhe për të forcuar ekipin në seancat e ardhshme të merkatos.

Drejtuesit kuqezi padyshim lëvizin në këtë drejtim dhe përpiqen të fillojë kontaktet e para pas monitorimit të profileve të ndryshme…

Strategjia është padyshim gjithmonë e njëjtë, e diktuar nga Elliott, për t’u përqëndruar tek të rinjtë dhe për t’i dhënë vazhdimësi një projekti që ka filluar të japë fryte vitin e fudnit.

Maldini dhe Massara në fakt janë duke punuar për të hetuar realizueshmërinë e disa operacioneve në perspektivë. Ndër këto operacione mund të ketë një për një lojtar të ri që po ben aq mirë në Serie B muajt e fundit: Lorenzo Lucca.

Sipas Nicolò Schira, gazetar dhe ekspert i merkatos, Milani do të ishte shumë i interesuar për sulmuesin e ri të Pisa-s.

Schira shpjegoi në profilin e tij në Twitter se Goffrey Moncada, numri 1 i zonës zbuluese të Milanit, ishte në Parma dy javë më parë për ta parë atë personalisht. Në atë ndeshje, klasa e vitit 2000 shenoi dhe ndeshja përfundoi në 1-1.

Lucca është ngritur në pah muajt e fundit dhe mbi të ka vëmendjet e të gjithë ekipeve ​​të mëdha të Serie A.

Me 6 gola ai aktualisht është golashënuesi më i mirë në Serie B dhe Pisa synon të përfitojë sa më shumë prej tij.

Ne po flasim për një sulmues të konsideruar nga të gjithë si një talent, i aftë për të kombinuar madhësinë imponuese me një shpejtësi të konsiderueshme dhe aftësi teknike, aq sa thuhet se Mancini tashmë po e merr atë në konsideratë per ta provuar te Italia.

Prandaj Djalli ka lëvizur tashmë për të siguruar 9 -tën e së ardhmes: do të shohim se si do të zhvillohet historia!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu