Milani në vështirësi, Capello “sulmon” Ibrahimovic!

Ndaj Spezia nuk ishte një Milan i mirë, larg pritshmërive. Romagnoli dhe shokët e tij të skuadrës u parakaluan në krye të renditjes nga Interi, i cili mundi Lazio, një moment delikat që rrezikon të marrë karakteristikat e diçkaje edhe më serioze, nëse një tjetër rezultat negativ arrin në derbin e planifikuar për të dielën pasdite.

Zlatan Ibrahimovic, kohët e fundit ka arritur 500 gola në karrierë, por ajo që diskutohet është prania e tij e rregullt në Festivalin e Sanremos, që do të mbahet nga data 2 deri më 6 mars. Kjo nuk është lëvizje ideale, sipas Fabio Capello, i cili gjatë transmetimit të “Sky Calcio Club” tha fjalën e tij:

“Po të isha unë, nuk do ta kisha lejuar atë të shkonte në Sanremo.

Serie A: Spezia-Milan 2-0, le foto

Ibrahimovic paguhet nga klubi dhe duhet të ketë respekt për këdo që e paguan. Ai nuk mund të udhëtojë Milanello-Sanremo. Personalisht mendoj se Milani duhet ta kishte ndaluar këtë pjesëmarrje”.

Ish-trajneri i njohur kishte komplimente edhe për Spezia: “Këtë sezon, kurrë nuk kam parë një ekip të luajë si Spezia. Lojtarët kanë cilësi, ata dalin nga vështirësitë gjithmonë me lojëra të shkëlqyera.

Edhe pas golit për 1-0, ata luajtën duke parë përpara dhe vazhduar të ushtronin presion. Kanë gjendje të shkëlqyer fizike dhe lëvizje të studiuara në perfeksion. Ndeshje fantastike, të luash kështu në Itali nuk është e lehtë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu