Milani ndryshon çmimet e biletave, vjen falënderimi i Curva Sud!

Milani pezullon shitjen e biletave të Ligës së Kampionëve. Pas polemikave gjatë ditëve të fundit në lidhje me çmimet për të marrë pjesë në ndeshjen e parë në shtëpi të grupit, atë kundër Atletico Madrid më 28 shtator, Ivan Gazidis mendon të sigurojë mbështetësit kuqezi:

“Ne kemi rivlerësuar vendimin tonë dhe do të rregullojmë çmimet e biletave të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve në një nivel që ne ende besojmë se është i saktë – shpjegoi CEO në një letër të hapur drejtuar tifozëve -.

Nëse bëjmë zgjedhje të dyshimta është detyra jonë ta pranojmë atë, por është po aq e rëndësishme për të ndjerë besimin dhe mbështetjen tuaj për çdo vendim të marrë, përmes një dialogu konstruktiv, pasi këto vendime merren gjithmonë ekskluzivisht për të mirën e Milanit”.

Në mediat sociale, dhe jo vetëm, protesta u ngrit pasi klubi kishte njoftuar kostot e hyrjes në Meazza për kthimin e shumëpritur të skuadrës së Pioli në Evropë që numëron: 69 euro bileta më e lirë (unaza e tretë jeshile ose blu), me kuponë që shkuan deri në 390 euro (unaza e parë portokalli qendrore). Tani, sqaron klubi, shitja do të pezullohet përkohësisht dhe tarifa do të rishikohet.

Veç kësaj, do të rimbursohen ato që kanë blerë biletat me çmimet e para dhe do të marrin pjesën e mbetur të parave nga ajo biletë që kanë blerë dhe do të ketë çmim më të ulët.

Pas letrës së Ivan Gazidis drejtuar tifozëve, për çështjen e lidhur me çmimet e larta të biletave të Ligës së Kampionëve, me CEO-n kuqezi që njoftoi se lista e çmimeve do të përditësohet dhe ndryshohet, Curva Sud Milano u përgjigj:

“Ne falënderojmë kompaninë që është bërë e vetëdijshme për situatën fatkeqe në lidhje me shitjen e biletave të Ligës së Kampionëve.

Edhe një herë drejtuesit janë treguar të ndjeshëm ndaj tifozëve të tyre, duke shpallur një listë të re të çmimeve për ndeshjet e Champions, gjithmonë me Milanin në zemrat e tyre. Curva Sud!”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu