Milani ndjek talentin 50 mln euro, Corriere dello Sport: “Garanton Rui Costa”

Gjatë merkatos së verës, Milani do të përpiqet të blejë një sulmues për të mbështetur Ibrahimovic.

Shumë emra në listën e Maldinit, nga Vlahovic te Bellotti, por së fundmi ka dalë në skenë edhe një tjetër profil dhe është ai i Darwin Nunez, që luan te Benfica dhe është vetëm 21 vjeç!

Sipas raportimeve nga gazeta “Record”, drejtuesit kuqezi kanë filluar kontaktet me agjentin e lojtarit për verën e ardhshme, ndërsa me Benfica – shkruan Corriere dello Sport – marrëdhëniet do të i shin optimale falë pranisë së Rui Costa, ish-lojtari kuqezi dhe mik i  madh i  Maldinit.

Problemi kryesor është çmimi, pasi kërkesa fillestare është 50 milion euro sipas klauzolës, por do të kishte hapësirë ​​të mjaftueshme për negociata të tjera dhe nuk i dihet nëse ky çmim zbret deri në 35-40 mln euro me bonuse.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu