Milani monitoron situatën e Bakayoko! PSG dhe Chelsea në bisedime por mungon akordi

Milani monitoron situatën e lidhur me Tiemoué Bakayoko, por pa ndërhyrë. Kuqezinjtë janë duke pritur të shesin Lucas Paqueta dhe më pas të ndërhyjnë. Ndërkohë, Paris Saint Germain, siç raportohet nga RMC Sport, kanë bërë hapa të rëndësishëm përpara për mesfushorin e Chelsea.

Klubi londinez ka rënë dakord me francezët për huazimin, por mbetet një marrëveshje mbi detajet e marrëveshjes për t’u gjetur.

Paris Saint Germain, në fakt, do të donte Bakayoko në një hua të thatë dhe falas, ndërsa Chelsea do të donte një hua të kushtueshme për të mbledhur diçka menjëherë.

E mundshme që në ditët e ardhshme drejtori Leonardo të rifillojë kontaktet me Blues. Milani dëshiron ta rikthejë Bakayoko, pasi mbetet edhe përparësia e lojtarit, por pa një shitje Maldini dhe Massara nuk do të ndërhyjnë.

Megjithatë, transferimi i Bakayoko te PSG do të ishte pa dëshirën e Tomas Tuchel që sipas medieve franceze nuk është dakord dhe do diçka tjetër në mesfushë…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu