Milani monitoron goditjen “me zero”! Talenti i rritur te Arsenali në fokusin e Maldinit

Milani shikon nga Anglia për të forcuar sulmin. Ideja është që të jeni në gjendje të vihet nën kontratë i riu Folarin Balogun.

Lojtari i lindur në 2001 ka një kontratë që skadon me Arsenalin më 30 qershor: kuqezinjtë – gjithmonë shumë të vëmendshëm ndaj tregut të talenteve të rinj – janë kështu të gatshëm t’i ofrojnë Balogun një kontratë shumë-vjeçare.

Interesimi për sulmuesin sigurisht që nuk është i ri, por lajmi konfirmohet edhe në Spanjë, te Fichajes.net. Milan, i cili ka provuar se përqendrohet fuqishëm te të rinjtë, mund të shihet nga vetë Balogun si hapi i duhur për karrierën e tij…

Këtë sezon, Arteta i dha atij hapësirë ​​në Europa League dhe sulmuesi i ri u përgjigj i pranishëm, duke shënuar kundër Molde, duke luajtur vetëm 8 minuta, dhe gjithashtu duke treguar veten me Dundalk.

Në këtë rrethanë, minutat në dispozicion ishin 28 dhe Balogun arriti të shënonte dhe të shërbente një asist.

Klasa e vitit 2001 gjithashtu ka vulosur me gol në kupat kombëtare. Pika e tij sezonale është pasuruar me shtatë gola me ekipin e Arsenalit Under-23. Sidoqoftë, asnjë prezencë me të mëdhenjtë në Premier League.

Siç është thënë disa herë, tregu i transferimeve të lojtarëve, i cili do të skadojë më 30 qershor, është gati të ndizet në këto javë dhe Milan dëshiron të jetë i gatshëm. Florian Thauvin është ndër lojtarët që nuk do të rinovojnë kontratën me ekipin  e Marseille.

Anësori francez është ndër emrat në krye të listës për të forcuar ekipin e Stefano Pioli. Për Thauvin, një projekt kontratë shumë-vjeçare do të ishte gati me rreth 3 milion euro neto në sezon.

Milani do të duhet t’i kushtojë vëmendje surprizave, por duhet theksuar se lojtari ka një fjalë nderi me Maldinin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu