“Milani mes katër ekipeve të para, ky sezon është ndryshe për një arsye të vetëm”

Cristian Zaccardo ka veshur dikur fanelën e Milanit por edhe të Bologna, që pikërisht sot do të jetë kundërshtari në “San Siro” për kuqezinjtë.

Ajo që e bën të shpresojë ish-mbrojtësin është fakti se ndryshe nga vitet e fundit këtë sezon nuk ka asnjë “revolucion” ose përmbysje te Milani dhe gjithçka ka mbetur si sezonin e shkuar, duke i dhënë vazhdimësi projektit…

Zaccardo racconta: "L'esperienza al Milan, Balotelli, Allegri e Galliani"

“Pothuajse çdo vit jemi mësuar me ndryshime te Milani: trajnerë, menaxherë ose pronësi. Këtë vit, megjithatë, stafi ka mbetur pothuajse i njëjtë me sezonin e kaluar, pika e fillimit është e mirë. Kompania bëri blerje të synuara, entuziazmi po kthehet. Shpresojmë që puna të japë fryte, këtë vit Milani mund të përfundojë në katër të parët”.

Tonali – “Është i ri, me perspektivë, një lojtar i cili, nëse konfirmohet në këto nivele, mund të japë dhe të rritet shumë. Kur je i ri dhe po bëni mirë është normale të kërkohesh. Milani ka qenë i zoti në mposhtjen e konkurrencës. Shpresojmë që të rritet më tej dhe të shpërthejë, mund të jetë e rëndësishme në Serie A dhe ekipin kombëtar”.

Çfarë i mungon akoma Milanit?

“Duket sikur një mbrojtës po mungon. Milani mund të bëjë një goditje në mbrojtje. Por ka drejtues të mirë që dinë të lëvizin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu