Milani me sytë nga Anglia, monitoron sulmuesin e ri

Milani mund të marrë një sulmues jashtë Italie në merkaton e ardhshme.

Mes profileve të marrë në konsideratë është edhe Dwight McNeil.

Lojtari i vitit 1999 luan te Burnley dhe në një sezon ka realizuar 2 gola dhe 6 asiste në 38 prezenca në Premier League.

Ai gjithashtu është pjesë e kombëtares angleze Under- 21.

Futbollisti është mëngjërash dhe luan më së shumti në të majtë.

Përveç Milanit, ka edhe skuadra të Premier League që janë në gjurmët e tij, në veçanti Leicester City.

Sipas asaj që shkruhet nga Tuttosport, për momentin çmimi i caktuar nga Burnley është mjaft i lartë: 30 milionë euro./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu