Milani mbushet me lajme të mira nga stërvitja e sotme!

Të shtunën në mbrëmje, Milan do të shkojë në fushën e Spezias dhe qëllimi, natyrisht, do të jetë fitorja. Para rinisjes së Ligës së Evropës dhe derbit kundër Interit, Rossonerët duan të mbajnë majën e klasifikimit të Serie A.

Për ndeshjen në Liguria, Stefano Pioli me siguri do të duhet të heqë dorë nga Davide Calabria për shkak të pezullimit dhe Brahim Diaz për shkak të dëmtimit.

Sidoqoftë, ai do të jetë në gjendje të llogarisë në shërbim të plotë Ismael Bennacer dhe Hakan Calhanoglu. Të dy duhet të fillojnë në formacionin startues në ndeshjen e ardhshme të kampionatit.

Një lajm pozitiv erdhi nga Milanello sot. Në fakt, Bennacer u stërvit në një grup dhe është rikuperuar plotësisht pas problemeve që e bënë atë të humbasë ndeshjen kundër Crotone kur ai dukej se ishte rikuperuar.

Siç u përmend më parë, ish-lojtari i Empoli duhet të fillojë nga minuta e parë në Spezia-Milan.

Një lajm tjetër i mirë është përmirësimi i gjendjes fizike të Simon Kjaer, i cili ka kryer një pjesë të trajnimit të sotëm së bashku me pjesën tjetër të ekipit dhe pjesën tjetër vetëm për të vazhduar punën e personalizuar që së shpejti do ta bëjë atë të shërohet plotësisht nga problemet që ai kishte në javët e kaluara.

Rikuperimi i Sandro Tonali shkon gjithashtu i mirë, duke u rikuperuar pas dëmtimit të kofshës që ai akuzoi në derbin e Coppa Italia kundër Interit.

Të dy mund të përfshihen në listën e skuadrës për Spezia-Milan. Pioli do të vlerësojë kushtet e tyre në seancat të enjten dhe të premten dhe më pas do të marrë një vendim.

Mario Mandzukic është gjithashtu më i mirë dhe më i mirë, i cili vazhdon të punojë për të arritur në formën më të mirë pasi ka qenë disa muaj pa luajtur.

Deri më tani trajneri e ka bërë atë të luajë disa minuta për të vënë “karburant” në këmbët e tij dhe së shpejti do të jetë 100% gati për të dhënë një kontribut të rëndësishëm te Milani.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu