“Milani mbreslënës, por Ibrahimovic sot vuajti jo pak”

Ivan Juric, trajneri i Verona, foli në një konferencë shtypi pas ndeshjes në lidhje me barazimin kundër Milanit:

“Nuk mund të mendojmë në atë mënyrë, pra vetëm të dominuar! Ne vuajtëm shumë në 30 minutat e fundit, para se të kishim luajtur ndeshjen që dëshironim.

Shumë pasime të gjata para Ibrahimovic nuk i uli si donte. Silvestri dhe Zaccagni më të mirët në fushë? Po, ata luajtën një lojë shumë të rëndësishme. Gëzimi im personal që Zaçagni u thirr në kombëtare.

Ai luajti si një lojtar i vërtetë dhe gjithashtu Silvestre. Kalinic? Mund të kishte bërë më shumë, bëri më pak mirë sot sesa kundër Juventusit. Lojtarët e Milanit kishin forcë dhe këmbë mbresëlënëse.

Unë po u kërkoj shumë djemve të mi, sot ata u paraqitën ashtu si unë doja, me personalitet. Ne kemi luajtur me shumë që nuk ishin mësuar. Duhet të bëhemi një ekip i fortë që di të menaxhojë momente të caktuara. Do të jetë një vit shumë i vështirë, sepse ka shumë pak kohë për të punuar dhe kemi shumë dëmtime”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu