Milani, mace e zezë e United në Europë! Nga 5 përballje, 4 kualifikime për kuqezinjtë

Historia “flet” gjithmonë me fakte dhe statistika! Dhe këto thonë se Milan është macja e zezë e Manchester United.

Në fakt, kuqezinjtë janë kualifikuar në 4 raste nga 5 përballje me “Djajtë e Kuq” të Anglisë në takimet direkte.

Dhe vetëm Real Madrid ka bërë po kaq mirë në përballjet me Manchester United.

Në detaje:

1957/58, gjysmëfinalja e Kupës së Kampionëve, Manchester United-Milan 2-1, 0-4

1968/69, gjysmëfinalja e Kupës së Kampionëve: Milan-Manchester United 2-0, 0-1

2005/06, faza e 1/8-ve të Champions League, Manchester United-Milan 0-1, 0-1

2006/07, gjysmëfinalja e Champions League, Manchester United-Milan 3-2, 0-3

2009/10, faza e 1/8-ve të Champions League, Milan-Manchester United 2-3, 0-4

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu