“Milani luan me cigare në gojë! Calabria fenomen me Piolin, dikur vinim duart mbi kokë…”

E mbani mend Jeda? Një ish-sulmues i Cagliari për shumë vite por edhe pjesë e disa skuadrave, ka komentuar dhe analizuar ndeshjen e të hënës pasi e ndoqi me vëmendje.

“Zgjedhjet duhet të merren parasysh dhe drejtuesit duhet të jenë të mirë në zgjedhjen e trajnerit të duhur për vendin ku ai do të punojë.

Sidoqoftë, përgjegjësitë e lojtarëve nuk duhet të hiqen. Di Francesco është një trajner shumë i mirë dhe i aftë, por pas Romës duket se diçka ka ndodhur.

Por dje pashë një Milan duke luajtur me një cigare në gojë. Calabria me Pioli është bërë një fenomen, më parë me të ishte të vendosje duart në flokë. Ne pyesnim veten pse luante te Milani”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu