Milani kthen reflektorët nga Belgjika! Në fokus De Ketelaere

Një emër i ri për të ardhmen e Milanit. Zona e zbuluesve të kuqezinjve ka qenë e vëmendshme ndaj rritjes së xhevahirit të Bruges, Charles De Ketelaere, që po studiohet prej disa muajsh.

I lindur në mars 2001 në Bruges, 500 metra larg stadiumit Jan Bryedel, ai është një mesfushor sulmues me një fizik të shkëlqyeshëm (është i gjatë 192 cm) i cili pëlqen të hyjë në zonën kundërshtare, duke arritur të shënojë edhe disa gola.

I fundit një ditë më parë (me një asist vendimtar) në fitoren në Champions League kundër Zenit.

De Ketelaere është sigurisht një nga profilet më interesante në Evropë. Ai nuk është shumë i shpejtë në metrat e para, por ai ka një teknikë të shkëlqyeshme dhe një vizion të shkëlqyeshëm të lojës dhe leximit të zhvillimit të manovrës.

Charles De Ketelaere (18) deed het goed tegen PSG - Voetbalnieuws |  Voetbalkrant.com

Karakteristikat që i lejojnë atij një sërë zgjidhjesh interesante: ai mund të luajë si mesfushor qendre ose si  mesfushor i avancuar në kabinën e regjisë.

Atalanta e ka përfshirë atë në listë, por edhe Milani e ndjek me interes dhe vlerëson nëse ai është apo jo i gatshëm për një kontekst me ambicie të forta siç kanë kuqezinjtë.

4 muajt e ardhshëm do të jenë thelbësorë në këtë kuptim, duke pritur të përcaktojnë të ardhmen e Brahim Diaz dhe Hakan Calhanoglu.

Frederic Massara ka gjithmonë një sy në kampionatin belg, duke kërkuar Saelemaekers të rinj. Dhe tani vëmendja është te xhevahiri i Bruges, De Ketelaere.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu