Milani konsideron çmenduri kërkesën e Chelsea për Bakayoko: Maldini zgjedh strategji ndryshe!

ESCLUSIVA MILAN Foto Spada/LaPresse 24 Aprile 2019 Milano ( Italia ) sport calcio Milan vs Lazio - Coppa Italia 2018/2019 - Semifinale - Stadio San Siro Nella foto: Tiemoue Bakayoko EXCLUSIVE MILAN Photo Spada/LaPresse April 24 , 2019 Milan ( Italy ) sport soccer Milan vs Lazio - Italian Cup 2018/2019 - Semifinals - San Siro Stadium In the pic: Tiemoue Bakayoko

Korrispondenti i Milanit për Sky Sport, Peppe Di Stefano, analizon merkaton kuqezi:

“Milani po vlerësojnë ose jo blerjen e Tiemoue Bakayoko prej disa ditësh tashmë…

Kuqezinjtët, në fakt, nuk janë të gatshëm të paguajnë një pagë aq të lartë sa ajo e francezit (e cila arrin në gati 5 milion euro) dhe, për më tepër, vitin e ardhshëm 30 milion euro vlera e kartonit është e ekzagjeuar.

Kjo pasi kontrata i skadon në vitin 2022 dhe kur të mbaronte huazimi në “San Siro” dhe të kthehej në Londër, kartoni i tij me 1 vit të mbetur nuk mund të kushtojë aq.

Milani, me blerjen e Tonal, nuk ka nevojë të menjëhershme të blinte një mesfushor tjetër dhe për këtë arsye ka marrë disa javë reflektim, duke pritur gjithashtu rezultatet e Europa League.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu