Milani, jo vetëm Ibra: lajme të mira për Piolin!

Zlatan Ibrahimovic është rikthyer në stërvitje me grupin. Ky është lajmi më i mirë i ditës për Milanin, por nuk është i vetmi. Stefano Pioli, për ndeshjen kundër Manchester United, e vlefshme për kthimin e fazës së 1/16-tave të Ligës së Evropës, do të jetë në gjendje të mbështetet te lideri suedez por jo vetëm.

Së bashku me Zlatan dhe Ismael Bennacer, i cili gjithashtu sot, për herë të dytë radhazi, bëri të gjithë punën me pjesën tjetër të grupit, edhe Alessio Romagnoli dhe Simon Kjaer, duhet të kthehen në skuadër.

Të dy mbrojtësit janë në balotazh për një fanellë titullari përkrah Fikayo Tomori, i cili sigurisht do të jetë në fushë që nga minuta e parë.

Mbrojtja, përpara Donnarumma, do të kompletohet nga Theo Hernandez dhe Diogo Dalot, edhe pse Davide Calabria, i cili punoi veçmas sot, do të përpiqet të rikuperojë.

Kujtojmë që mbrojtësi italian ka shtrënguar dhëmbët për javë të tëra për shkak të një problemi në pulpë.

Në mesfushë, Franck Kessie i zakonshëm, të cilit duhet t’i bashkohet Sandro Tonali, përpara Meite. Përpara pa Leao, i cili u stërvit i diferencuar, do të jetë Ante Rebic nga minuta e parë.

Treshja pas sulmuesit kryesor pritet të ketë ndryshime në krahasim me Napolin. Hakan Calhanoglu është kthyer por mund të ketë hapësirë ​​që nga minuta e parë për Brahim Diaz, me Saelemaekers dhe Krunic, për të kompletuar paketën prapa kroatit.

Sot ekipi – siç raportohet nga faqja zyrtare e klubit – filloi, duke punuar në palestër për aktivizimin e muskujve, pastaj u zhvendos në fushën qendrore.

Trajnimi vazhdoi me një sërë ushtrimesh teknike para fillimit të pjesës taktike.

Ndeshja e zakonshme në një fushë të reduktuar mbylli seancën e sotme. Nesër pas trajnimit, konferenca për shtyp me Stefano Pioli dhe Simon Kjaer është planifikuar për 14:30 pasdite.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu