“Milani im u kthye, por e dija që do të ndodhte. Në Angli i thurin elozhe pas ndeshjes në Old Trafford”

I intervistuar nga Gazzetta dello Sport, Andriy Shevchenko foli për ndeshjen e mbrëmjes së sotme Milan-Napoli, duke qenë se në një anë është zemra kuqezi dhe nga tjetra shoku i tij Gennaro Gattuso: “Me kë bëj tifo? Maldini është pothuajse një vëlla dhe Milani është Milani, por unë e dua Rino, i cili po bën një udhëtim të mirë si trajner”.

Gattuso do të jetë i pari si trajner kundërshtar në San Siro kundër kuqezinjve: “Unë mendoj se ai do të jetë në gjendje të mbajë larg ndjenjat – tha Sheva – Milani është historia e tij, një pjesë e mirë e historisë së saj, si e imja, por secili bën rrugën e vet”.

“Paolo po bën një punë të shkëlqyeshme, si i gjithë Milani. Menaxhimi, pronësia, trajneri, lojtarët: ekziston një projekt i mirë dhe të gjithë janë të bashkuar.

Por nuk dyshoja se me kalimin e kohës rezultatet do të vinin, dizajni ishte i qartë. Milani po bën një kampionat të shkëlqyeshëm dhe duhet të ruajë ambicie të mëdha”.

“I habitur nga ndeshja ndaj Manchester? Jo, dhe madje nuk jam i befasuar me atë që Milani po bën në Itali. Pioli e drejton ekipin me seriozitet dhe shumë ide të mira.

Kualifikimi? Shanset janë të mira, ekipi duket i përulur dhe i përqendruar. Çfarëdo që të ndodhë, dhe askush nuk ka topin e kristaltë për të parashikuar të ardhmen, duhet të pranohet që Milani luajti me kokën lart.

Ai ka fituar komplimente nga media angleze dhe nuk është një rezultat i vogël: Milani i ri luajti si një ekip i shkëlqyeshëm. Besoj se të gjithë në Evropë e presin këtë qëndrim proaktiv nga Milani, këtë personalitet. Është bukur të shohësh që Milani është kthyer”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu