Milani i mahnitur nga lojtari i Lille! Massara ka shkuar ta ndjekë, por vlera e kartonit…

Lille vazhdon të jetë një ekip që prodhon lojtarë të shkëlqyeshëm.

Javët e fundit, skuadra franceze, e cila nuk po përjeton një moment të lehtë ekonomik, është afruar me Milanin – si dhe për ndeshjet e Ligës së Evropës – gjithashtu për dy profile që pëlqejnë kuqezinjtë, Soumare dhe Renato Sanches.

Te Lille, përveç dy mesfushorëve, një tjetër lojtar ka magjepsur kuqezinjtë: Sven Botman.

Massara: "Pronti a migliorare il Milan. Gomez? Non ci riguarda"

Mbrojtësi holandez është një futbollist i datëlindjes 2000, i gjatë 1 metër e nëntëdhjetë e pesë, për të cilin Massara – sipas asaj që raportohet nga Calciomercato.it – ​​do të kishte kryer një studim. Lojtari, në fakt, në San Siro kundër Ibrahimovic, bëri një provë super.

Lille – megjithë krizën ekonomike – vazhdon të jetë një dyqan i shtrenjtë dhe nuk ka gjasa të kërkojë më pak se 25-30 milion euro për lojtarin e saj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu