Milani i lodhur fizikisht? Pioli nuk është dakord: Nëse ju tregoj të dhënat… Moment delikat

Stefano Pioli nuk është dakord me faktin se gjendja fizike është përtokë te futbollistët e tij. Trajneri i Milanit këmbëngul se nuk është çështje fizike por psikologjike.

“Gjatë një sezoni ka momente si ky, nuk është momenti ynë më i mirë. Ne luajtëm një lojë me pak saktësi, por gjithmonë të vendosur”.

Mandzukic dhe Bennacer? “Do të dimë më shumë në fillim të javës së ardhshme”.

Rënia fizike e Milanit? “Ju insistoni aq shumë në rënien fizike, por të dhënat thonë se nuk është kështu, ndoshta rënia është më shumë mendore sesa fizike. Një moment delikat i sezonit”.

Lojtarë më pak të këqij se më parë? Ashtu si Rebic? “E vërtetë që një muaj më parë ne ishim në gjendje të shfrytëzonim më shumë shanset, por është e rëndësishme të krijojmë shanse dhe e bëmë përsëri sonte”.

Keni nevojë për pikë ose lojë për të ndryshuar trendin negativ? “Të dy gjërat, le të mos harrojmë se kualifikimi ishte i rëndësishëm. Për t’u rikthyer në përmirësimin e lojës ju duhet të drejtoni ndeshjet dhe të keni besim në cilësitë tona.”

A ishte më e drejtë që Crvena Zvezda nuk u kualifikua? “Milani e kaloi me meritë turin për rastet e vajtjes”

A duhet Milani të gjejë rrugën e mesme midis asaj që ishte më parë dhe asaj që është tani? “Pajtohem. Ne duhet ta drejtojmë lojën më shumë dhe të ndërtojmë më mirë, patjetër që do të përpiqemi.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu