Milani i acaruar me Bregun e Fildishtë! Kessie gjithmonë titullar edhe me ndeshje pa interes, sot realizoi gol (VIDEO)

Kurdoherë në fushë… Edhe kur kualifikimi është siguruar. Franck Kessie nuk pushon kurrë dhe kjo ndoshta mund të ngjallë jo pak acarim te drejtuesit e Milanit dhe trajneri Pioli duke ditur se në këtë fazë të sezonit një stërmundim ose dëmtim do të sillte një humbje të madhe në mesfushën kuqezi.

Edhe pse trajneri ka zgjedhur 80% rezerva, mes tyre nuk figuron Kessie! Sot, Bregu i Fildishtë po luan ndaj Etiopisë dhe po fiton, me një gol të shënuar pikërisht me specialistin e penalltive, Franck Kessie, ose ndryshe “Presidenti”!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu