Milani humbet Ibrahimovic dhe Saelemaekers! Komunikata e klubit dhe gjendja aktuale

Pas dëmtimeve të djeshme gjatë ndeshjes kundër Napolit, lojtarët e Milanit Zlatan Ibrahimovic dhe Alexis Saelemaekers iu nënshtruan vlerësimit klinik dhe instrumental me rezonancë magnetike këtë mëngjes.

Këtu është rezultati i testeve:

IBRAHIMOVIC: Suedezi raportoi për një dëmtim të muskulit të kofshës së majtë. Një ekzaminim i ri kontrolli do të kryhet brenda 10 ditësh por ekziston frika se Zlatan do të humbasë të paktën 3 ndeshje: Lille, Fiorentina dhe ndoshta Sampdoria.

Kjo pasi ndeshjet janë çdo 3 ditë dhe jo më një ndeshje në javë.

lesione muscolare risonanza

Në sport, dëmtimet akute të muskujve hasen shpesh në të gjitha sportet dhe incidenca e tyre llogaritet midis 10 dhe 30% të të gjitha dëmtimeve sportive.

SAELEMAEKERS: Belgu raportoi një traumë të ndryshjes së shkallës së parë në kyçin e këmbës së majtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu