Milani hoqi dorë shumë shpejt. Dhe do të ketë një problem tjetër…

Milan u dorëzua shumë herët për luftën e kampionatit, duke i dorëzuar titullin Interit në mënyrë efektive dy muaj më herët…

Sidoqoftë, qëndrimi i heqjes dorë do të çojë në pasoja të tjera gjithashtu për luftën e Ligës së Kampionëve.

Zikaltërit, në hapësirën e një muaji nga prilli deri në maj, do të përballen me Napoli, Roma dhe Juventus.

Të tre ekipet janë konkurrentë të drejtpërdrejtë të Milanit dhe mund të gjenden para një ekipi tashmë me kokën te pushimet nëse diferenca me ndjekësit nuk ndryshon…

Në veçanti, verdhekuqtë dhe bardhezinjtë do të sfidojnë Interin përkatësisht në ndeshjen e tretë nga fundi dhe e parafundit në Serie A, kur llogaritë do të bëhen tashmë në drejtim të Scudetto…

Duke folur në studiot Sky Sport, Giancarlo Padovan analizoi momentin e Milanit: “Scudetto i Milanit nuk ka ekzistuar kurrë. Milani është në një zhytje, ata nuk po godasin kokën por po ngadalësohen në mënyrë dramatike.

Unë nuk mendoja se ai po rrezikonte pozicionin e Champions League por nëse vazhdon kështu ai e rrezikon atë. Sot në pjesën e parë ai nuk bëri një goditje në portë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu