Milani hidhërohet! Leipzig i rrëmben talentin gjerman për vetëm 500 mijë euro!

Një nga talentet më të mira të Gjermanisë nuk do të luajë për Milanin. Pavarësisht kontakteve të fundit, Lazar Samardzic ka zgjedhur një rrugë tjetër në të ardhmen.

Playmaker i lindur në Serbi në vitin 2002 është larguar nga Hertha Berlin. Por ai nuk do ta ndryshojë “ajrin”, pasi skuadra e tij e re është gjithmonë pjesë e Bundesligës gjermane.

Siç është raportuar nga media në Gjermani, Samardzic ka kryer sot ekzaminime mjekësore për Leipzig. Skuadra e pasur nga universi Red Bull siguroi mesfushorin sulmues pa shumë zhurmë dhe kosto të ulët.

Keqardhje për Milanin, i cili e kishte ndjekur dhe i kishte hedhur sytë me kohë. Kosto e operacionit ishin gjithashtu absolutisht e mundshme: Leipzig e rrëmbeu për vetëm 500 000 euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu