Milani “hakmerret” ndaj Interit në merkato? I rrëmben futbollistin

Për ditë me radhë në të gjitha gazetat sportive përmendet situata kontraktuale e Franck Kessie.

Milani, siç është shkruar, do të bëjë gjithçka për të siguruar udhëheqësin e tij: të gjithë jemi të vetëdijshëm për faktin se negociatat nuk janë të lehta, por problemi i rinovimeve është një situatë që bashkon të gjitha ekipet në një farë mase, veçanërisht në Itali…

Juventus, për shembull, po merret me kontratën e Paulo Dybala, e cila skadon në 2022, si ajo e Kessie dhe Marcelo Brozovic.

Pikërisht te kroati i Interit, ne do të dëshironim të përqendronim vëmendjen tonë.

Mesfushori, i cili do të mbushë 29 vjeç në 16 nëntor, ka dëshmuar të jetë një lojtar kryesor në tabelën e shahut zikaltër.

Rinovimi i kontratës, gjithashtu për shkak të situatës ekonomike që po përjetojnë zikaltërit, nuk duket aspak i thjeshtë.

Prandaj, nuk mund të përjashtohet që kontrata e tij që skadon në 30 qershor të mos rinovohet.

Brozovic është kështu i gatshëm të bëhet një mundësi merkatoje.

Barcelona, ​​sot është një nga klubet e mëdha që po monitoron situatën, por mesfushori i lindur në 1992 mund të jetë një mundësi e shkëlqyer edhe për Milanin.

Kroatët gjithmonë kanë pasur një dobësi për ngjyrat kuqezi. Të gjitha referimet, sigurisht, për Zvonimir Boban, i cili la një gjurmë të pashlyeshme në historinë e futbollit kroat dhe Milanit.

Duke u kthyer te Brozovic, mesfushori mund të vendosë të ndryshojë skuadër por jo qytet, siç bëri Hakan Calhanoglu disa ditë më parë.

Shoku i ekipit kombëtar Ante Rebic, i cili ka gjetur dimensionin e tij ideal te Milani, mund të kthehet kështu në një negociator dhe kushedi nëse nuk ka nisur ta bëjë që nga grumbullimi dhe kampionati europian…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu