“Milani, gati të bënte një çmenduri…! Vendos Spalletti”

Një sezon që do të rregullohet për Lorenzo Insigne.

Sulmuesi italian i Napolit luajti 48 ndeshje, duke shënuar 19 herë dhe duke bërë 11 asistime.

Numra bindës nga anësori i datëlindjes 1991. Sidoqoftë, numrat nuk ishin të mjaftueshëm që Napoli të kualifikohej në Ligën e Kampionëve të ardhshme.

Barazimi ndaj Verona i hapi rrugën Juventusit dhe sot klubi i De Laurentiis do të thirret të shesë disa nga lojtarët e tij…

Pa Champions, e ardhmja e Lorenzo Insigne është gjithnjë në ekuilibër.

Kjo mund të jetë vera e pikës së kthesës: lojtari, i cili do të mbushë 30 vjeç më 4 qershor, ka një kontratë që skadon më 30 qershor 2022.

Është e qartë se pa një rinovim, lamtumira do të ishte praktikisht e sigurt.

E ardhmja e Lorenzo Insigne, siç konfirmohet këtë mëngjes nga ‘Corriere del Mezzogiorno’, është ende për t’u përcaktuar, me Milanin në mesin e skuadrave të gatshme për ta marrë atë nëse nënshkrimi për rinovimin nuk arrin.

Kuqezinjtë – thuhet – do të ishin të gatshëm të bënin ccmenduri për sulmuesin, i cili do të jetë i impenjuar me ekipin kombëtar të Mancini në Kampionatin Evropian të ardhshëm.

Sidoqoftë, shumë nga e ardhmja e Insigne do të varet nga Luciano Spalletti, nëse ai miraton shitjen.

Blerja e Lorenzo Insigne për Milanin sigurisht që do të rriste nivelin e skuadrës. Sidoqoftë, sulmuesi blu do të forconte një rol, në të cilin kuqezinjtë tashmë kanë një bollëk të madh.

Klasa e vitit 1991 luan kryesisht në të majtë të sulmit, një rol në të cilin preferojnë të luajnë edhe Rafael Leao dhe Ante Rebic.

E njëjta gjë është e vërtetë për Hauge, i cili megjithatë duket se do të largohet.

Roli në të cilin nevojiten përforcime është sigurisht ana e kundërt, e djathta, ku Samu Castillejo ka dështuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu