Milani futet në garë për talentin spanjoll të Valencia, por çfarë konkurrence!

Milan dhe Juventus kanë shënuar në listën e tyre të merkatos emrin e talentit të ri të Valencias, Fabio Blanco. Futbollistit i vitit 2004 është një anësor i djathtë i cili ka tërhequr vëmendjen nga klubet e mëdha evropiane.

Sipas asaj që u raportua nga “AS”, lojtari në fjalë kontestohet edhe nga Real Madrid dhe Barcelona, ​​të cilët synojnë të fillojnë një luftë të vërtetë në treg për të blerë futbollistin e lindur në Almeria.

Lidhur me interesimin nga klubet e tjera, edhe Bayern Munchen, Manchester City, Manchester United dhe Chelsea po bëjnë sondazhe…

Djali, megjithatë, nuk mund të lëvizë në Premier League për shkak të legjislacionit në fuqi para moshës 18 vjeç, kështu që ai do të jetë i destinuar të pranojë një transferim larg nga Anglia…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu