Milani fluturon në rrjetet sociale! Shifra të frikshme dhe e ardhmja e ndritur falë Jay Z

Rilindja dhe rikthimi i Milanit ndjek një plan të saktë dhe mirëdetajuar si brenda dhe jashtë fushës.

Nëse zona sportive ka filluar një rrugë që synon të ndërtojë një ekip të ri dhe konkurrues, fusha menaxheriale ka vendosur të rritet në dixhitalizimin e klubit duke hyrë në një partneritet të rëndësishëm me Roc Nation.

Klubi i Jay Z ka pasur një ndikim të jashtëzakonshëm nga pikëpamja komunikuese, duke revolucionarizuar rrjetet sociale kuqezi dhe duke marrë rezultate të mahnitshme.

ROC NATION x AC MILAN – Cosa cambierà nel mondo della comunicazione  sportiva? | Generic News Giornale Online

Falë grafikës magjepsëse, videove të prezantimit fantastike dhe strategjive precize të komunikimit, kanalet sociale kuqezi kanë parë një rritje të rëndësishme të ndjekësve.

Sipas raporteve nga Outpump në dy muajt e fundit, në veçanti, faqja në Instagram është rritur me 800,000 ndjekës ndërsa vetëm në Ditën “Tonali”, falë videove dhe postimeve të synuara, komuniteti i instagramit ka parë një rritje prej 130,000 ndjekësish në vetëm një ditë.

Jay-Z's Roc Nation Inks Industry-First Deal With AC Milan Soccer Team -  That Grape Juice

Përveç aktivitetit shoqëror, Roc Nation përdor disa klientë (të tillë si Danny Green nga Los Angeles Lakers) për të reklamuar produktet “rossoneri” dhe për të rritur shikueshmërinë e tyre. Këto strategji dhe këto numra, në mënyrë të qartë, përkthehen në një shikueshmëri më të madhe dhe një rritje konsekuente të fitimeve.

Milan e Roc Nation: una partnership a stelle e strisce

Prandaj, një strategji fitimprurëse për një klub si Milani që dëshiron të kthehet në majën e futbollit botëror.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu