“Milani është shtëpia ime, Pioli më pëlqen shumë thjesht për diçka”

Duke folur në kanalet zyrtare të Milanit, Zlatan Ibrahimovic komentoi për rinovimin deri në 2022.

“Ndihem shumë i lumtur, kam pritur për këtë ditë dhe tani kam një vit tjetër, dhe kjo është ajo që vlen, dhe është më e rëndësishmja.

Unë gjithmonë kam thënë, të luash për Milanin është si të jesh në shtëpi.

Ndihem shumë e lumtur, ndihem shumë mirë se si klubi më bën të ndihem, të gjithë njerëzit që punojnë atje, kolegët, trajneri, tifozët që më mungojnë shumë në stadium…

Kjo është si në shtëpi. Nëse mund të qëndroj gjithë jetën time, unë do të qëndroj. Puna me Pioli ishte e lehtë, ai ka mentalitetin e duhur. Çdo ditë ai ka këtë energji që transformon ekipin dhe dëshiron më të mirën”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu