Milani e ndoqi prej muajsh dhe madje kishte paraakord, Thauvin bën zgjedhjen e pashpjegueshme?

Milani e ndoqi gjatë dhe madje pati edhe kontakte direkte me Malini që foli zyrtarisht për të duke i thurur elozhe…

Por, duket se e ardhmja e Florian Thauvin nuk do të jetë kuqezi dhe madje as në Europë.

Kontrata e tij me Marseille skadon në fund të sezonit dhe nga ajo që shkruhet në Francë, futbollisti mund të zgjedhë destinacionin e radhës Meksinën e bashkëkombësit të tij Gignac që luan me Tigres.

Mesfushori sulmues do të nënshkruajë një kontratë pesë-vjeçare dhe me një rrogë të majme.

Ai do të jetë ambasadori i Meksikë 2026. Në ditët e ardhshme madje duhet të ketë një lajm zyrtar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu