Milani e ndoqi gjatë, Miranchuk vendos zyrtarisht të ardhmen e tij

Milani u interesua gjatë për futbollistin rus, Alexey Miranchuk.

Por pavarësisht edhe dëshirës së lojtarit për të luajtur te Milani, kjo nuk u realizua.

Futbollisti rus ka zgjedhur të vazhdojë karrierën te Atalanta.

Lajmi bëhet I ditur nga Lokomotiva e Moskës përmes një një njoftimi për shtyp:

“Është arritur një marrëveshje në parim me Atalantën për transferimin e Alexey Miranchuk në klubin italian”.

Transferimi, nga sa lexohet në njoftim, do të jetë përfundimtar, “kur Alexey t’i nënshtrohet ekzaminimit mjekësor”.

 “Dua të falënderoj të gjithë tifozët e Lokomotivës. Këtu, së bashku me ju, jam bërë një futbollist profesionist si dhe jam rritur si njeri. Së bashku kemi fituar gjithçka. Nuk po them lamtumirë! Do të takohemi përsëri,”-është shprehur lojtari.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu