“Milani duket si një makinë që nuk mund të shkojë përtej marshit të tretë”

Ish-kuqeziu Andrea Maldera, tani asistent teknik i Shevchenko në ekipin kombëtar ukrainas, mysafir i Milan TV, komentoi kualifikimin e kuqezinjve dhe performancën e mbrëmjes së sotme kundër Crvena Zvezda.

“Milani ka vuajtur jashtë mase. Ka humbur rrjedhshmërinë dhe gjithashtu një farë besimi, shoh pak bindje në fushë dhe shumë gabime në ndërtimin ose menaxhimin e topit.

Ndjesia është se ekipi dëshiron të bëjë mirë, sepse ata janë të përkushtuar në fushë, por nuk mund ta shndërrojnë këtë dëshirë në performancë…

Për momentin Milani duket si një makinë që nuk mund të shkojë përtej ingranazhit të tretë”, përfundon Maldera.

“Shpresojmë që kualifikimi mund të ndihmojë në rikthimin e ekipit dhe kapërcimin e këtij momenti të vështirë”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu