Milani do Jovic, nga Spanja këmbëngulin: dy pengesa për Maldinin!

Milani po mendon të marrë një sulmues të parë në tregun e transferimeve të janarit 2021. Zlatan Ibrahimovic po akuzon probleme fizike dhe klubi duket i gatshëm të sigurojë një “zëvendës”.

Luka Jovic është rishfaqur si emër, një sulmues i cili tashmë ishte afruar te klubi muaj më parë. Serbi është në kufijtë e projektit të Real Madrid. Ai zhgënjeu pas investimit prej 60 milion eurosh në verën e vitit 2019 dhe është gati të largohet.

Vetëm pesë paraqitje këtë sezon, edhe për shkak të disa problemeve fizike.

Në Spanjë përsërisin se interesi i Milanit për Jovic është real. Portali Todofichajes.com shpjegon se Zinedine Zidane është i prirur të japë dritën jeshile për largimin e tij, duke preferuar të mbajë Mariano Diaz.

Konfirmohet se në këto ditë do të ketë një takim midis drejtuesve kuqezi dhe Fali Ramadani, agjenti i Jovic.

Real Madrid është i gatshëm të shesë ish-sulmuesin e Eintracht Frankfurt me formulën e huazimit të thatë, ashtu si edhe u transferua Brahim Diaz te Milan.

Mbetet të shihet nëse Paolo Maldini dhe Frederic Massara, të cilët gjithashtu do të duhet të vlerësojnë rrogën e lojtarit, do ta pranojnë këtë kusht.

Jovic duket se është i bindur për destinacionin, gjithashtu sepse ai do të takonte Ante Rebicin në Milanello. Të dy luajtën së bashku në Gjermani dhe kishin një raport të shkëlqyeshëm në fushë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu