Milani dhe Napoli projektojnë shkëmbimin e janarit! Ide strategjike dhe për bilancin

Milani po kërkon një qendror për të mbështetur Kjaer, Romagnoli dhe Gabbia. Midis shumë emrave të bërë ekziston edhe ai i Nikola Maksimovic. 28-vjeçari serb ka një kontratë që skadon më 30 qershor me Napolin.

Kontrata që nuk është rinovuar ende dhe e bën mbrojtësin objekt dëshire në merkato.

Nuk është rastësi që lojtari ka përfunduar gjithashtu në radarët e Interit dhe Juventusit, si dhe Marseille.

Pa një rinovim, lamtumira në janar mund të bëhet konkrete, kështu që Napoli kërkon të “mbledhë diçka” ose përfitojë!

Një situatë e ngjashme është ajo e Mateo Musacchio. Argjentinasi i Milanit ka një kontratë që skadon në verë. Kontratë që Milani nuk duket se do ta zgjasë.

Shitja e tij në janar duket se është mënyra ideale.

Musacchio është sigurisht një lojtar shumë i vlerësuar nga Rino Gattuso. Në Milanin e tij, ish-lojtari i Villarreal ishte një element kryesor i ekipit.

Supozimi i një shkëmbimi midis rossonerëve dhe azzurri – i cili gjithashtu do të ndihmonte bilancin e ekipeve – sigurisht që mund të jetë një ide që do të kënaqte të dy trajnerët.

Një ide e tregut e cila, duke pasur parasysh krizën ekonomike, sigurisht që mund të jetë e praktikueshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu