Milani dhe Frankfurti “mbyllin gojën”… Nuk ka shifra mbi Rebic dhe Silva!

Siç raportohet në njoftimin zyrtar për shtyp të Eintracht Frankfurt, klubi gjerman dhe Milan kanë vendosur të mos zbulojnë shifrat e transferimit të Ante Rebic në Milano.

Para se Eintracht Frankfurt të huazonte Rebic te Milan për dy vjet në shtator 2019, 26-vjeçari kishte shënuar 25 gola dhe dymbëdhjetë asistime për klubin e Bundesliga në 100 ndeshje në tre vjet.

Dy golat më të rëndësishëm janë 1-0 dhe 2-1 në finalen e Kupës DFB 2018.

Rebic gjithashtu hapi rrugën për të ecur në raundin e parë kryesor të 2019 ndaj SV Ëaldhof Mannheim me një het-trick të përsosur.

Në vitin e tij të parë në Milano, Rebic luajti 30 ndeshje, 12 dhe katër asistime. Sulmuesi shënoi 11 golat e ligës në gjysmën e dytë të sezonit, duke vendosur pesë fitore dhe dy asist, veçanërisht pas rifillimit të Serie A.

Rrugëtimi i Rebic ishte edhe ai i Milanit, që fitoi nëntë herë në dymbëdhjetë ndeshje dhe mes tyre siguroi një vend në raundin e dytë kualifikues të UEFA Europa League.

Tani të dy klubet kanë vendosur të shndërrojnë huanë, fillimisht e kufizuar në 2021, në një transferim të përhershëm. Të dy palët ranë dakord të mos zbulojnë kushtet e transferimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu