Milani dashurohet pas “Modric-it” të ri kroat! Kushton vetëm 5 mln euro, por edhe Bielsa e ndjek!

Milani vazhdon të vlerësojë profile të ndryshme për merkaton që do të vijë, të gjithë lojtarë të rinj dhe të ardhshëm, të gatshëm për të bërë hapin e madh.

Një nga profilet e fundit të shikuar vjen nga Kroacia, një vend ku talenti i futbollit sigurisht nuk ka qenë indiferent për disa breza.

Ky është Lovro Majer, një futbollist ende pak i njohur në lajmet ndërkombëtare, por mbi të cilin disa skuadra evropiane tashmë i kanë vënë sytë.

Kush është Majer, trashëgimtari i Modric që i pëlqen Milanit?
Majer është një futbollistit e datëlindjes 1998 që luan për Dinamo Zagreb, një mesfushor cilësor i cili ka treguar se di të luajë si playmaker por edhe mesfushor krahu.

Milan Leeds Majer

Këtë sezon me Dinamon ai tashmë është shprehur në nivele shumë të larta: 12 ndeshje zyrtare, 3 gola dhe 4 asist, për lojtarin që quhet “Modric i ri” nga të gjithë.

Fizikisht ai duket shumë si kampioni i Real Madrid, i cili ndoqi të njëjtën rrugë në kohën e tij: ai filloi si një krijues i pastër dhe një shpërthim i vërtetë si një metronom i mesfushës.

Majer: 'Igram u kontinuitetu i to povjerenje vratio sam dobrim igrama' -  Sportnet

Milani është shumë i interesuar për cilësitë dhe potencialin e ardhshëm të Majer, vlerësuar jo më shumë se 5 milion euro. Sidoqoftë, sipas tbrfootball.com, kroati është i ndjekur edhe nga Leeds United.

Klubi anglez do të ishte i gatshëm t’i bëjë një ofertë Dinamos për të marrë kartonin e Majer. Drejtori sportiv Victor Orta është tashmë në punë dhe për këtë arsye do të sfidojë Milanin për këtë njëzet e dy vjeçar me një të ardhme të sigurt.

Sidoqoftë, flitet edhe për klube të tjera të interesuara: Fiorentina, Borussia Dortmund, Valencia dhe Sevilla. Por Milan dhe Leeds për momentin duket se janë më favoritët për sigurimin e performancave së trashëgimtarit të Modric.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu