“Milani bëri vetëvrasje sot, sepse me Juven tregoi se është superior sivjet”

Gazetari Enzo Bucchioni foli për Milan-Cagliari në TMW Radio, gjatë Maracana Show.

“Kishte pak qartësi te Milani, ankth në performancë kur shikon vijën e finishit. Ekipi i Piolit nuk ishte shumë reaktiv dhe i kthjellët në shumë elementë kryesorë.

 Nga ana tjetër, një Cagliari i shkëlqyeshëm u shfaq. Nder dhe respekte për të gjitha ato skuadra që e luajnë atë deri në fund”.

Çfarë ndodhi me Milanin?

“Juventusi nuk bëri vetëvrasje me Milanin, kishte një epërsi të dukshme të një ekipi që ishte një ekip kundër një që nuk është ekip.

Sonte Milani kreu vetëvrasje, ndeshja ishte përgatitur dobët dhe u mendua se Cagliari vinte i shlodhur dhe pa motivim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu