Milani alarmohet për gjendjen e Leao, portugezi bën postimin që duket si shenjë qetësie!

Alarm i vogël për Milanin nga “fronti” kombëtar. Në fakt, natën e kaluar në pjesë e dytë të Portugalisë-Hollandë për kualifikueset e Europianit Under 21 pësoi një dëmtim për Rafael Leao.

Sulmuesi kuqezi u aktivizua në minutën e 46-të dhe loja e tij zgjati vetëm 37 minuta. Ai u desh të largohej nga fusha për shkak të një problemi fizik dhe sigurisht që e bëri atë të shqetësohej.

Në fund të ndeshjes, megjithatë, lojtari postoi një histori në Instagram në të cilën ai shfaqet i buzëqeshur dhe ndjenja është se ishte një dëmtim i vogël.

Në orët e ardhshme duhet të dimë më shumë. Pas kthimit të tij në Itali, do të bëhet qartësi më e madhe për kushtet e tij.

Rafael Leao infortunio

Padyshim që Stefano Pioli po beson në praninë e Rafael Leao për Napoli-Milan, ndeshjen e madhe të së dielës. Një lojtar me karakteristikat e tij mund t’i bëjë shumë dëm mbrojtjes së Gennaro Gattuso.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu